Polipropilen Çemberler

Polipropilen Çember PP; Polipropilen (PP) hammadde den üretilmiştir. Yumuşak yapısı ile kullanımı son derece kolaydır. Düşük mukavemetin yeterli olduğu ürünlerin bağlanmasında kullanılır. İhtiyaç duyulan mukavemete göre 5 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 15 mm, 16 mm, 18 mm olarak üretilir. En çok kullanılan genişlik ölçüleri 8 mm ve 12 mm’dir. Kalınlık ölçüleri ise 0,35 mm ile 0,90 mm ye kadar çeşitlilik gösterir. Çemberlerin sarılı olduğu kasnakların (masuralar) ölçüleri kullanılacağı makineye göre 15×15 cm, 20×15 cm, 20×19 cm ve 40×15 cm’dir.

Plastik esaslı olduğu için uygulaması son derece kolaydır. Tüm Şarjlı Çember Makinası ve Havalı Çemberleme Makinaları ile hızlı, bütün Otomatik Palet Çemberleme Makinaları ile çok hızlı bağlamalar yapılabilir. Toka ile de kullanılabilir. En yaygın kullanılan uygulama şekli Yarı Otomatik Çemberleme Makinaları ve Otomatik Çemberleme Makinalarıyla yapılmaktadır.

Uygulama esnasında bugüne kadar bildirilen bir iş kazasına rastlanmamıştır. Pas ve benzeri kirler oluşturmaz. Fiyatı en düşük olan çember çeşididir. Farklı alanlarda geri dönüştürülebilir olduğundan doğaya zararlı değildir.Teklif İste